Obklady, dlažby, sanita

Moderné kúpeľne

Ako by mala vyzerať súčasná moderná kúpeľňa a čo by v nej nemalo chýbať?

Predovšetkým základné praktické a nevyhnutné vybavenie, pretože kúpeľniam dominuje funkčnosť, a to so všetkým, čo k tomu patrí. Umývadlo, zrkadlo, obklady, odkladacia skrinka… Potrebuje dostatok priestoru, aby ste sa v nej necítili stiesnene. To je základ, a aby ste sa tam cítili aj príjemne, už zaručí konkrétny farebný a štýlový výber týchto “každodenných pomocníkov”.

Hravosť, farby a príroda

Tak ako dizajn celého vášho hniezdočka, aj kúpeľna by mala odrážať najmä vašu osobitosť a štýl. Ak by ste sa však chceli inšpirovať poprednými dizajnérmi, prevládajú jemné línie, nápadité kachličkové vzory a celkovo dva trendy: farby a príroda. Dohromady ich skombinujete asi ťažko, ale samostatne premenia vašu kúpeľnu na dokonalý zážitok.

Radi experimentujete? Potom je vaším snom práve hra farieb. Radi stavíte na klasiku alebo “oázu pokoja”? Trendy vám prajú, pretože príroda, imitácie dreva a naturálne farby sú opäť na výslní.

Vaňa či sprchový kút

Dilemou mnohých pred zariaďovaním kúpeľne je presne nasledujúca otázka: vaňa či sprchový kút? Vo väčšine prípadov rozhoduje najme priestorová predispozícia. V modernej kúpeľni okrem priestoru svorne dominujú aj obaja títo spoločníci – aj vaňa, aj sprchový kút. Každý má rád viacero možností.

Raz totiž budete mať náladu na relaxačný kúpeš, inokedy časová tieseň dovolí iba krátku sprchu. Ak nájdete v nejakej kúpeľni iba jedno z nich, je to pravdepodobne kvôli nedostatku priestoru, a tak musel majiteľ uprednostniť praktickosť pred pohodlím.

Dilema so záchodom

Poznáte to. Ste na návšteve a chcete si iba umyť ruky, no musíte čakať niekoľko minút, kým sa uvoľní kúpeľna a záchod v jednom. Ak práve zariaďujete svoj nový byt a máte dostatok priestoru na obe, určite sa rozhodnite pre túto možnosť. Praktickejšie, krajšie a v súčasných moderných kúpeľniach už ťažko nájdete nejakú, ktorá obsahuje aj záchod.

Žiadna dilema, razantná odpoveď. Záchod v kúpeľni sa, jednoducho, už nenosí.Nenašli ste, čo ste hľadali? Nenašli ste, čo
ste hľadali?
kontaktujte nás
Kontaktný formulár