Obklady, dlažby, sanita

Aktuálne trendy v obkladoch

Kúpeľňa a kuchyňa sú okrem spálne jednoznačne najnavštevovanejšie miesta domu či bytu. Každému záleží na tom, aby sa nielen domáci, ale aj hostia cítili na daných miestach príjemne a ocenili dobrý vkus majiteľa.

Práve toto sa dá dosiahnuť nielen pomocou výberu vhodného nábytku a bytových doplnkov, ale nezanedbateľne veľkú úlohu hrajú aj obklady či vyhovujúca dlažba. Veľa ľudí sa pri zariaďovaní riadi najmä vlastným vkusom avšak nie je na škodu si zistiť, čo sa práve vo svete považuje za originálne, moderné a trendy.
S farbami opatrne
V základe stále platí, že to v týchto priestoroch vašej domácnosti netreba preháňať. Interiéroví dizajnéri aj dodávatelia sú toho názoru, že čo sa týka farieb, kúpeľňa ani kuchyňa nemusia práve hýriť všetkými farbami dúhy. Možno to dokáže byť osviežujúce, ale zároveň je to aj trocha chaotické. Momentálne sa usadil trend využitia maximálne troch farieb, pričom súčasným hitom sú práve tmavé farby – čierna, matné obklady a dlažby a imitácia dreva.

Tmavé priestory dokáže následne elegantne oživiť napríklad aj nábytok bielej farby. Netreba však zabúdať aj na to, že tieto priestory neslúžia len ako pastva pre oči, ale mali by spĺňať aj podmienky funkčnosti a nadčasovosti, a preto viacerí radia, aby sa človek pri zariaďovaní interiéru držal pri zemi a uvažoval aj nad tým, že jeho kúpeľňa a kuchyňa si budú vyžadovať aj istú údržbu.
Moderná je príroda
Čo sa týka obkladových materiálov, posledným rokom jednoznačne kraľuje kameň a drevo. Do popredia sa totiž stále viac dostáva prírodný štýl v kombinácii s jemnou extravaganciou. Je pravda, že tieto materiály sú finančne náročnejšie, a preto je možné sa „uspokojiť“ aj s ich imitáciami, ktoré sú cenovo dostupnejšie.

Vzhľadovo sa takmer nelíšia. Pri kameni je však dôležité myslieť aj dopredu. Ak vás totižto po istom čase omrzí, nezbavíte sa ho tak ľahko. V súčasnosti sú in napríklad pásy z kamenného obkladu, pričom najpoužívanejšími pri kamenných obkladoch sú žula a mramor, ktoré dodajú vašej domácnosti nádych luxusu.
Atraktívne drevo
Ak sa rozhodnete siahnuť po dreve, takisto neoľutujete. Drevo je najstarším prírodným materiálom, pridáva domovu na útulnosti, dobre vyzerá a vonia, čo je jeho nezanedbateľná prednosť. Nie je však drevo ako drevo a výber je naozaj veľký, pričom každé má svoje pre a proti.

Medzi najzásadnejšie novinky v obkladoch patria však jednoznačne metalové obklady s leskom, trblietaním a často sa používa napríklad aj detail striebra či zlata, ktorý ak skombinujete s tmavým základom, tak skutočne vytvorí z vašej domácnosti honosné priestory. V značnej miere sa stále používajú aj reliéfne povrchy s trojrozmernými tvarmi, ornamenty – čipky, kvetinové a geometrické tvary.
Na veľkosti záleží
Značnými zmenami prešli takisto aj zaužívané veľkosti používaných obkladov. Namiesto klasických rozmerov 30 x 30 či 40 x 40 cm sa do popredia dostávajú veľkosti ako 30 x 90 alebo 120 x 60 cm. Dokonca sa používajú aj také rozmery ako sú 120 x 120, ba niekedy až 120 x 150 cm.

Pri zariaďovaní si ale stále treba dávať pozor aj na to, že síce dnes je trendy toto, zajtra bude ale zase tamto. Dôležité teda je postupovať tak, aby ste sa najmä vy cítili vo vlastnom domove dobre a aby ste si o pár rokov nebúchali hlavu o síce pekné, ale už nemoderné a zastarané obklady.Nenašli ste, čo ste hľadali? Nenašli ste, čo
ste hľadali?
kontaktujte nás
Kontaktný formulár